Zlatá olympijská medaila v džude pre českého reprezentanta Lukáša Krpálka

2015-03-06

Český reprezentant v džude Lukáš Krpálek vybojoval na Olympijských hrách v Rio de Janeiro zlatú olympijskú medailu v kategórii mužov do 100kg. Vo finále zdolal Elmara Gasimova z Azerbajdžanu.

· Zlatý ipon! Krpálek si podmanil tatami, je prvním českým vítězem v Riu
· Rozhovor s trénerom Lukáša Krpálka, Petrom Lacinom

Hajime - tréningový denník karatistu

2015-03-06

Tréningový denník karatistu spracovaný veľmi zaujímavou formou od úspešného slovenského reprezentanta v karate, Mateja Uríka. Kniha určená nielen začínajúcim karatistom, ale aj pokročilým cvičencom, ktorí sa v nej dozvedia veľa zaujímavých informácií.

· Viac informácií nájdete v tomto odkaze

Baku 2015 - Prvé Európske Hry

2015-06-26

Baku 2015Pre úpolové športy bolo vystúpenie slovenských športovcov na prvých Európskych hrách v azerbajdžanskom Baku úspešným.

Istvan Levai získal pre Slovensko historicky prvú medailu, keď v disciplíne zápasenie mužov -66kg grécko-rímskym štýlom vybojoval bronzovú medailu. V rozhodujúcom súboji o tretie miesto zdolal v repasáži Ukrajinca Demyankova 3-1.

Druhým medailistom spomedzi úpolových športovcov bol Viliam Tanko, ktorý získal pre Slovensko rovnako bronzovú medailu a to v kategórii box mužov do 52kg

· Medailová bilancia Slovenska na prvých Európskych hrách v Baku

100 like-ov na našej FB stránke!

2015-05-10

V máji sme zaznamenali 100 like-ov na našom FB profile upoly.sk. Všetkým podporovateľom ďakujeme a veríme, že sa ich počet bude naďalej rozrastať.

Nová vedecká monografia od Miloša Štefanovského

2015-03-06

Miloš Štefanovský, Fyziologické, motorické a somatické charakteristiky džudistov z hľadiska veku a úrovne trénovanostik

Na www.upoly.sk si možete prečítať najnovšiu monografiu od Miloša Štefanovského, ktorá sa zaoberá témou fyziologických, motorických a somatických charakteristík džudistov z hľadiska veku a úrovne trénovanosti.

· Viac informácií nájdete v tomto odkaze

Nové články na www.upoly.sk

2015-02-04

Na našich stránkach uverejňujeme pravidelne nové články z rôznych oblastí úpolov. K dnešnému dňu obsahuje databáza viac ako 120 textov, no veľmi radi ich rozšírime aj o vaše príspevky!

Kontaktujte nás na info@upoly.sk pre viac informácií!